Přinášíme návod, jak vybrat zdravotní matraci.

1. Jak poznám dobrou matraci?

    

Při výběru správné matrace bychom měli být skutečně obezřetní. Jen vhodná matrace totiž dokonale rozloží hmotnost těla, kopíruje jeho tvar, poskytne páteři dostatečnou oporu
a zádovým svalům a kloubům uvolnění. Při koupi nové matrace zvažte několik klíčových faktorů jako je ergonomičnost (jak se matrace přizpůsobuje tvaru a struktuře těla), termoregulační schopnost (jak matrace udržuje teplo a jak ho šíří), hydroskopický faktor (jak se matrace vypořádává s vlhkostí) a velikost (minimální délka matrace by měla být o 20 cm delší než je výška ležící postavy, standardní šířkou pak bývá 90 cm). Pečlivě si prostudujte složení jednotlivých matrací a po výrobci vyžadujte certifikáty, které zaručí vysokou kvalitu výrobku a absenci škodlivých látek. Informujte se o záruce na jádro matrace (kvalitní jádro vydrží až 10 let).

2. Jak si vybrat správnou matraci?

Matraci kupujte ve specializovaných prodejnách, jako jsou specializovaná matracová studia a showroomy, kde máte možnost si výrobky vyzkoušet. Jen na doporučení matraci rozhodně nekupujte, protože každému vyhovuje něco jiného.

 

3. Jak si mám matraci vyzkoušet?

Matraci ve studiu důkladně vyzkoušejte, alespoň deset minut na ni poležte. Vaše páteř musí být při spaní na zádech i na boku v optimální poloze. Otestujte proto matraci společně s vhodným polštářem z kvalitní paměťové pěny. Tuhost matrace by měla být zvolena na základě tělesné hmotnosti osoby, pro kterou je matrace určena, hubený člověk si může vzít měkčí matraci, která kopíruje tvar jeho těla, zatímco těžší osoba si vybere matraci pevnější. Pokud při ležení na zádech lehce vsunete ruku mezi tělo a matraci v oblasti ledvin, je pro vás matrace moc tvrdá. Pokud to je nemožné, je moc měkká. Dalším krokem při výběru vhodné matrace by měl být správně zvolený potah. Nemělo by nás zajímat pouze to, jestli je snímatelný, ale především bychom se měli zajímat o jeho složení a použité materiály. Mezi špičku na našem trhu patří potahy z přírodních materiálů, jako jsou organická bavlna, len, bambus nebo potahy z technologicky vyspělých látek jako je Coolmax nebo Outlast s termoregulačními a akumulačními vlastnostmi.

 

prodejnách LeRoy® studio Vám s vhodným výběrem kvalitní matrace velice rádi odborně poradíme, díky dostupnému největšímu výběru sortimentu Magniflex v Ústeckém kraji a velkému sortimentu z výběru několika dalších společností z české republiky a největšího výrobce ze Slovenska jsme přesvědčeni, že každý zákazník LeRoy studií bude zdravě spát a relaxovat na nejvyšší možné ůrovni.

PROHLÉDNOUT MATRACE NA OFICIÁLNÍM E-SHOPU LEROY